Pressemelding om Stikk UT! Oppstart 1. mai

Klikk for stort bilde

Mange gleder seg til 1. mai for da starter Stikk UT! -sesongen igjen!

Friluftsrådet, kommunene og alle våre frivillige gjør nå klart til nok en Stikk UT! sesong. Vi kaller det «Landets beste turtrim» og tror ikke det er langt fra sannheten.  En skal lete lenge etter noe som engasjerer så mange i et helt fylke! Vi håper alle har fått Stikk UT! kartet i posten, og bruker det til å finne fram til turer i nærheten av der en bor. I våre 17 medlemskommuner er det nå 215 turmål å velge mellom, plusser vi på turmålene på Sunnmøre blir det hele 398 tilsammen.

Friluftsrådet ønsker og minne alle om å lese turbeskrivelsen godt, og sette seg inn i hvor turen starter og hvor en skal parkere på forhånd. Feilparkerte bilder kan føre til trafikkfarlige situasjoner og være til hinder for grunneiere og andre. Vis også hensyn til dyrelivet nå på våren med tanke på yngletiden.

Stadig flere stikker ut. Siden oppstarten i 2005 har det vært økning i deltagelsen hvert år.  I 2018 hadde vi 23 589 digitalt registrerte deltakere og 459 229 registrerte turer. I turbøkene var det enda flere, så at dette er noe mange er med på er det ingen tvil om. Vi er spendt på å se hvor vi ender i år?

Vil dere høre mer om årets Stikk UT! -sesong ta kontakt med Marte Melbø, Stikk UT! -ansvarlig i Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal

marte@stikkut.no

telefon: 47 25 20 12

Eller henvend dere direkte:

Stikk UT!-kontakter i kommunene
Kommune Person Telefon e-post
Aukra Tove Charlotte Asøy           98612740    tove.charlotte.Aesoy@aukra.kommune.no
Aure Tove Monso 71647475 tove.monso@aure.kommune.no
  Guro Amundsen 90567275 guro.amundsen@aure.kommune.no
Averøy Merethe Sakshaug 99572825 me-saksh@online.no
Eide Elin Nyheim 90967830 elin.nyheim@eide.kommune.no
  Ellenn Krakeli   ellen.krakeli@eide.kommune.no
Fræna Ragnhild Aas 90771912 ragnhild.elin.aas@frana.kommune.no
Gjemnes Maaike Magdalena Roorda 90711095 maaike.magdalena.roorda@gjemnes.kommune.no
  Olav Bjørn Nilssen 99726356 olav.nilssen@gjemnes.kommune.no
Halsa Trine Kristiansen Glåmen 90407367 trine.glamen@halsa.kommune.no
Kristiansund Bente Elshaug 95705451 bente.elshaug@kristiansund.kommune.no
Midsund     postmottak@midsund.kommune.no
Molde Ingvil Grytli 91665980 ingvil.grytli@molde.kommune.no
Nesset Hogne Frydenlund 48082352 hogne.frydenlund@nesset.kommune.no
Rauma Lillian B. Grøvdal 91611043 lillian.grovdal@rauma.kommune.no
Smøla Laila Skaret 97986532 laila.skaret@smola.kommune.no
  Lillian Langset   lillian.langset@smola.kommune.no